Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 47, στις Παρ Οκτ 21, 2011 2:12 pm
LIVE RADIO

Κυρ Ιουν 02, 2013 9:17 am από Admin genesis

Σχόλια: 0

LIVE RADIO

Κυρ Ιουν 02, 2013 9:12 am από Admin genesis

Σχόλια: 0

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΕΠΕΛΕΞΕ ΑΠΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

Σαβ Ιουν 18, 2011 11:20 am από Admin genesis

Σχόλια: 2

Πρόσφατα Θέματα
» akoy dynata radio 2016
Σαβ Δεκ 17, 2016 1:45 am από Admin genesis

» radio player
Δευ Ιουλ 15, 2013 8:35 am από Admin genesis

» LIVE RADIO
Κυρ Ιουν 02, 2013 9:17 am από Admin genesis

» LIVE RADIO
Κυρ Ιουν 02, 2013 9:16 am από Admin genesis

» LIVE RADIO
Κυρ Ιουν 02, 2013 9:15 am από Admin genesis

» LIVE RADIO
Κυρ Ιουν 02, 2013 9:13 am από Admin genesis

» LIVE RADIO
Κυρ Ιουν 02, 2013 9:12 am από Admin genesis

» LIVE RADIO
Κυρ Ιουν 02, 2013 9:12 am από Admin genesis

» LIVE RADIO
Κυρ Ιουν 02, 2013 9:08 am από Admin genesis

antzi samioy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

antzi samioy

Δημοσίευση από Admin genesis Την / Το Κυρ Σεπ 25, 2011 1:22 am

ΑΝΤΖΥ Σαμίου ήθελε να γίνει τραγουδίστρια από πολύ μικρή ηλικία και από τις αρχές της δεκαετίας του '90 άρχισε να ασχολείται επαγγελματικά το τραγούδι στο κλαμπ. Την ημέρα των γενεθλίων της το Μάρτιο του 1992, το ντεμπούτο άλμπουμ της "Για να Adynato Simeio μου" ( ελληνικά : Το Αδύνατο Σημείο μου , αδύνατο σημείο μου) κυκλοφόρησε. Το ομώνυμο τραγούδι έγινε ένα χτύπημα ραδιόφωνο και άρχισε να επιτύχει την αναγνώριση στη μουσική βιομηχανία.
Τον Μάιο του 1995, το δεύτερο στούντιο άλμπουμ της, "Η ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑΡΤΙΑ" ( ελληνικά : Η πιο Γλυκιά μου Αμαρτία , πιο γλυκιά αμαρτία μου) κυκλοφόρησε και άρχισε νυχτερινές εμφανίσεις σε Αθήνα club για να το προωθήσει. Τρίτο κατά σειρά άλμπουμ της, "Του Έρωτα Η ΜΗΧΑΝΗ" ( ελληνικά : Του Έρωτα η Μηχανή , Η μηχανή αγάπη) κυκλοφόρησε τον Οκτώβριο του 1996, και το single "Mi Fevgeis Απόψε" ( ελληνικά : Μη Φεύγεις Απόψε , Μην αφήνετε απόψε) ήταν ψήφισε το καλύτερο μπαλάντα του έτους.
Μέχρι το 1997, Σαμίου είχε κυκλοφορήσει τέταρτο studio album της «Χάος» ( ελληνικά : Χάος ), η οποία συνέπεσε με τη νέα εμφάνιση της ροκ. Έγραψε πολλά από τα τραγούδια τον εαυτό της και είχε περιφράξει ακόμη και στίχους για τον Δημήτρη Μητροπάνο ( Ελληνικά : Δημήτρης Μητροπάνος ), στα πρώτα χρόνια της. Το 1998, Thierry Mugler ονομάζεται Σαμίου μούσα του. Την κάλεσε να ατελιέ του στο Παρίσι, όπου έκανε διάφορα κοστούμια για αυτήν και έκανε ένα κύριο άρθρο για ένα ελληνικό περιοδικό μόδας φορώντας ρούχα του Mugler. Αργότερα εκείνο το έτος, μια φωτιά στο club όπου Σαμίου επρόκειτο να αρχίσει το τραγούδι σε λίγες μέρες αργότερα, κατέστρεψε όλα τα κοστούμια της και το show της αναβλήθηκε. Εκείνη την εποχή δήλωσε σε μια συνέντευξη ότι Ελληνική Ραδιοφωνία και Τηλεόραση την είχε επαφή για να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision 1997 , αλλά κατέληξε να μην πηγαίνει. Τον Νοέμβριο του 1998 γέννησε το άλμπουμ "ΑΠΟΥΣΙΕΣ" της ( ελληνικής : Απουσίες , απουσίες).
Το 2000 αποφάσισε να αφήσει BMG Ελλάδα και υπέγραψε σύμβαση με την οποία η Alpha Records παράγεται το έκτο άλμπουμ της "Didimi Ψυχή" ( ελληνικά : Δίδυμη Ψυχή , Twin ψυχή), να γίνει το πρώτο χρυσό-πιστοποιημένο album της έως τον Φεβρουάριο του 2000. Χαρακτήρισε έντεκα κομμάτια σε μουσική του Κώστα Miliotakis και στίχους του Σμαρούλα Μαραγκουδάκη. [ 1 ] Μέχρι τα τέλη του 2000 Σαμίου μπήκε στο στούντιο για να ηχογραφήσει το έβδομο album της "ΑΞΙΖΩ" (είμαι άξιος), η οποία σε αντίθεση με το τελευταίο της άλμπουμ το οποίο αποτελείται από τους Κώστα Miliotakis σε στίχους Σμαρούλα Μαραγκουδάκη, «ΑΞΙΖΩ» ( ελληνικά : Αξίζω ) απαρτιζόταν από Σαμίου τον εαυτό της. Είχε κυκλοφορήσει τον Ιανουάριο του 2001 και σύντομα έγινε χρυσός. Αργότερα εκείνο το έτος, θα κυκλοφορήσει το όγδοο άλμπουμ της, το ομότιτλο "ΑΝΤΖΥ". Τον Δεκέμβριο του 2004 κυκλοφόρησε το ένατο άλμπουμ της "Aisthiseis" ( ελληνικά : Αισθήσεις ).
Μετά από μια τετραετή διακοπή της εγγραφής, Σαμίου κυκλοφόρησε το 2008 τα πέντε-track CD single "ΑΣΠΙΡΙΝΗ" ( ελληνικά : Ασπιρίνη , ασπιρίνη) στο πλαίσιο του Music Ουρανό δισκογραφική εταιρεία.
Δισκογραφία

Έτος Τίτλος Πιστοποίηση
1992 Για να Adynato Simeio μου -
1995 Η ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑΡΤΙΑ -
1996 Του Έρωτα Η ΜΗΧΑΝΗ -
1997 Χάος -
1998 ΑΠΟΥΣΙΕΣ -
1999 Didimi Ψυχή Χρυσός
2000 ΑΞΙΖΩ Χρυσός
2001 ΑΝΤΖΥ -
2003 Pata Γκάζι -
2004 Aisthiseis -
2008 "ΑΣΠΙΡΙΝΗ" [μόνο CD] -
Admin genesis
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ ΣΥΡΟΣ
Ασχολίες : ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ
email : tassosdalezios@hotmail.com
Registration date : 12/08/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://genesisfm.webs.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: antzi samioy

Δημοσίευση από Admin genesis Την / Το Κυρ Σεπ 25, 2011 1:22 am

Admin genesis
Admin
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ ΣΥΡΟΣ
Ασχολίες : ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ
email : tassosdalezios@hotmail.com
Registration date : 12/08/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://genesisfm.webs.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης